Oficer Prasowy

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Krasnymstawie
kpt. Kamil Bereza
telefony:
(82) 576 34 54 w. 128
500 497 574
rzecznik_krasnystaw@poczta.onet.plUWAGA: całodobowo informacji o bieżących działaniach PSP powiatu krasnostawskiego udzielają dyżurni Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krasnymstawie
telefon: (82) 576 34 54

Informacja ze zdarzeń - styczeń 2018r.

W styczniu 2018 r. na terenie rejonu działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie zanotowano ogółem 33 interwencje jednostek ochrony przeciwpożarowej, w tym:
 • 13 pożarów,
 • 19 innych miejscowych zagrożeń,
 • 1 alarm fałszywy.

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Tarzymiechy Drugie gm. Izbica, pow. krasnostawski - 09.01.2018r.

W dniu 9 stycznia 2018 r. o godzinie 15.41 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krasnymstawie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Tarzymiechy Drugie. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym stwierdził, że ogniem objęty jest całkowicie dach budynku mieszkalnego drewnianego, część ścian zewnętrznych obitych sidingiem oraz część wnętrza domu a wewnątrz może znajdować się osoba. Działania zastępów polegały na podaniu czterech prądów gaśniczych w natarciu na palący się obiekt oraz wejściu z jednym prądem wody w aparatach ochrony dróg oddechowych do nieobjętej pożarem części budynku w celu odnalezienia przebywającej w nim osoby. W części nie objętej pożarem nikogo nie odnaleziono, natomiast po stłumieniu ognia i częściowym rozebraniu konstrukcji budynku odnaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny. W akcji ratowniczo-gaśniczej trwającej ponad 5 godzin udział brało 7 zastępów z jednostek: JRG Krasnystaw (2), OSP KSRG Izbica (1), OSP KSRG Ostrzyca (1), OSP Tarnogóra (1), OSP Tarzymiechy (1), OSP Wólka Orłowska(1) – łącznie w działaniach brało udział 30 strażaków. Na miejsce zdarzenia przybył również Komendant Powiatowy PSP w Krasnymstawie oraz Oficer Prasowy KP. 

Statystyka  zdarzeń i interwencji  - za 2017 r.

Poniżej; plik do pobrania z ilością zdarzeń oraz interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu Krasnystaw w rozbiciu na poszczególne gminy oraz przyczyny powstania zdarzeń.

Informacja ze zdarzeń - grudzień 2017 r.

W grudniu 2017 r. na terenie rejonu działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie zanotowano ogółem 36 interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej, w tym:
 • 8 pożarów,
 • 25 innych miejscowych zagrożeń,
 • 3 alarmy fałszywe.

Informacja ze zdarzeń - listopad 2017 r.

W listopadzie 2017 r. na terenie rejonu działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie zanotowano ogółem 33 interwencje jednostek ochrony przeciwpożarowej, w tym:
 • 10 pożarów,
 • 20 innych miejscowych zagrożeń,
 • 3 alarmy fałszywe.

11 listopada 2017 roku na placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie - podczas zmiany służby odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny odprawioną w kościele pw. Świętego Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, rozpoczęły się w dniu 11 listopada 2017 roku, uroczystości upamiętniające odrodzenie się niepodległego państwa polskiego. Mszę uświetnił koncert okolicznościowy przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie. W uroczystościach wzięli udział m.in. przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, włodarze miasta, służb mundurowych a także delegacje instytucji oraz szkół. Po mszy świętej, uroczystości przeniosły się na cmentarz parafialny, gdzie nastąpiło uroczyste złożenie wieńców i wiązanek.
Komendę Powiatową PSP reprezentował bryg. Zbigniew Bojarczuk - Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Krasnymstawie.

Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP.

Z okazji Święta Niepodległości rusza Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP.
– Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania Hymnu RP – powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji.
MSWiA opracowało miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego. Publikacja wskazuje różnice między flagą a barwami narodowymi. Przypomina, że na fladze RP nie wolno umieszczać napisów i rysunków. Jest to dopuszczalne na barwach narodowych i o tym powinien wiedzieć każdy polski kibic. W miniprzewodniku są także opisane błędy popełniane najczęściej podczas śpiewania Hymnu RP. Dowiadujemy się m. in. dlaczego powinniśmy śpiewać Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy, a nie póki my żyjemy, jak ojciec mówi do Basi i co zrobimy… przez morze. Jest pełen tekst Mazurka Dąbrowskiego i nuty.
– Biało-czerwone barwy i Mazurek Dąbrowskiego pomogły przetrwać czasy rozbiorów. Oznaczają dla nas dumę i wolność. Jesteśmy do nich mocno przywiązani. Flaga i hymn są z nami we wszystkich ważnych chwilach. Szanujmy je. – dodał minister Mariusz Błaszczak.
Miniprzewodnik jest streszczeniem dwóch poradników wydanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. „Biało-Czerwona” i „Hymn Polski”. Miniprzewodnik i poradniki w pełnej wersji są dostępne dla każdego do czytania i samodzielnego wydrukowania na www.mswia.gov.pl
Cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród organizatorów imprez, samorządowców, chórzystów, uczniów i nauczycieli. Ze strony MSWiA pobrano je już blisko 100 tysięcy razy.

Link do poradnika „Biało-Czerwona”  http://www.mswia.gov.pl/download/1/30122/wyd2dodruku.pdf
Link do poradnika „Hymn Polski”  https://www.mswia.gov.pl/download/1/31097/broszuraHymnnowy.pdf
Link do spotu pt. „Biało-Czerwona, czyli jak czcić barwy narodowe”  https://youtu.be/LfDv3yi5IrM

Informacja ze zdarzeń - październik 2017 r.

W październiku 2017 r. na terenie rejonu działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie zanotowano ogółem 84 interwencje jednostek ochrony przeciwpożarowej, w tym:
 • 10 pożarów,
 • 69 innych miejscowych zagrożeń,
 • 5 alarmów fałszywych.

Informacja ze zdarzeń - wrzesień 2017 r.

We wrześniu 2017 r. na terenie rejonu działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w
Krasnymstawie zanotowano ogółem 54 interwencje jednostek ochrony przeciwpożarowej, w tym:
6 pożarów,
45 innych miejscowych zagrożeń,
3 alarmy fałszywe.

Informacja ze zdarzeń - sierpień 2017 r.

W sierpniu 2017 r. na terenie rejonu działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie zanotowano ogółem 118 interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej, w tym:
 • 23 pożary,
 • 91 innych miejscowych zagrożeń,
 • 4 alarmy fałszywe.

Informacja ze zdarzeń - lipiec 2017 r.

W lipcu 2017 r. na terenie rejonu działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie zanotowano ogółem 116 interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej, w tym:
 • 11 pożarów,
 • 99 innych miejscowych zagrożeń,
 • 6 alarmów fałszywych.

Informacja ze zdarzeń - czerwiec 2017 r.

W czerwcu 2017 r. na terenie rejonu działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie zanotowano ogółem 63 interwencje jednostek ochrony przeciwpożarowej, w tym:
 • 16 pożarów,
 • 45 innych miejscowych zagrożeń,
 • 2 alarmy fałszywe.

Koleżanki i Koledzy!
Straciliśmy podczas służby w Białymstoku dwóch odważnych strażaków. Osierocili oni dwójkę małych dzieci. Fundacja Dorastaj z Nami prowadzi zbiórkę na rzecz ich rodzin. Darowiznę można przekazać poprzez stronę internetową Fundacji lub bezpośrednio wpłacając na konto nr: 29 1030 1508 0000 0008 1545 4006 z dopiskiem „Białystok".
Dziękujemy za każdą wpłatę.

Link do strony akcji:

https://dorastajznami.org/pomoz_dzieciom_strazakow_z_bialegostoku/

Informacja ze zdarzeń - maj 2017 r.

W maju 2017 r. na terenie rejonu działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie zanotowano ogółem 63 interwencje jednostek ochrony przeciwpożarowej, w tym:
 • 15 pożarów;
 • 43 inne miejscowe zagrożenia;
 • 5 alarmów fałszywych.